ZAPROSZENIE

Szanowni Państwo!

W imieniu Komitetu Organizacyjnego mam zaszczyt powitać Państwa na XLVI Krajowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Problemy otorynolaryngologii dziecięcej w codziennej praktyce”.

Podczas tegorocznego spotkania skoncentrujemy się m.in. na takich tematach jak: problemy otorynolaryngologiczne w kontekście schorzeń alergologicznych, leki ototoksyczne, nowoczesna diagnostyka zaburzeń głosu u dzieci czy genetyczne uwarunkowania niedosłuchu.

Wiele uwagi poświęcimy również takim zaburzeniom u dzieci jak szumy uszne i APD oraz kwestiom związanym ze współwystępowaniem tych zaburzeń. Warto przy tym podkreślić, że specjaliści z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu praktycznie kończą już prace nad przeznaczonym dla dzieci kwestionariuszem do pomiaru uciążliwości szumów usznych, który w niedalekiej przyszłości z pewnością nie tylko pomoże objąć pacjentów odpowiednią opieką, lecz także umożliwi zbieranie materiału badawczego.

Jak co roku postaramy się przedstawić różne aspekty stosowania protez wszczepialnych u najmłodszych pacjentów. Specjaliści postarają się odpowiedzieć na wiele ważnych pytań, a m.in.: Czy można przewidzieć wynik implantacji ślimakowej u dzieci z wrodzoną głuchotą? Czy stosować u dzieci implanty ucha środkowego? Co wybrać – ossikuloplastykę czy implant na przewodnictwo kostne? Co zrobić, jeśli jakaś procedura nie wyjdzie optymalnie lub jej efekt nie jest zgodny z oczekiwaniami rodziców dziecka?

Przyjrzymy się również takim nowościom, jak pomiar właściwości akustycznych przewodu słuchowego (REM) wspomagający dobór aparatu słuchowego. Uczestników z pewnością zainteresuje także temat wykorzystania sztucznej inteligencji w dziedzinie audiologii.

Konferencja UCHO 2023 to niezwykła okazja do spotkania z wybitnymi ekspertami i wiodącymi specjalistami z dziedziny otorynolaryngologii dziecięcej, którzy podobnie jak w ubiegłych latach będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w celu tworzenia lepszej przyszłości dla najmłodszych pacjentów.

Zapraszam Państwa i życzę owocnych obrad, interesujących doświadczeń i inspiracji do poszukiwań naukowych i zawodowego doskonalenia.

 

Z wyrazami szacunku
prof. dr hab. n. med. dr h.c. multi
Henryk Skarżyński
Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Dziecięcych

SKŁAD KOMITETU ORGANIZACYJNEGO XLVI KRAJOWEJ KONFERENCJI NAUKOWO - SZKOLENIOWEJ "Problemy otorynolaryngologii dziecięcej w codziennej praktyce"

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Prof. dr hab. n. med. dr h.c. multi Henryk Skarżyński

Agnieszka Babicz
Hanna Bielecka
Łukasz Bruski
Katsiaryna Bush
Jolanta Chyłkiewicz
Witold Cieśla
Damian Czajkowski
Paweł Czarnecki
Paweł Doliński
Małgorzata Galińska
Marta Jakubiak
Ewa Gałęska
Piotr Kaczmarek
Sylwia Kaczmarska
Barbara Kaczyńska
Karolina Kiełbasa
Paulina Kłosiewicz
Renata Korneluk
Andrzej Kuca
Danuta Kukieła
Katarzyna Kwaśniewska
Aleksandra Mankiewicz-Malinowska
Tomasz Marszałek

Mirosław Mazur
Monika Miąskiewicz
Paweł Michaluk
Krzysztof Mizgalski
Maciej Nowicki
Gabriel Piasecki
Paulina Rek
Agnieszka Siemaszko
Jarosław Siwek
Marcin Sokołowski
Mateusz Szczepanek
Agata Szczygielska
Iwona Tomaszewska
Olga Wanatowska
Kinga Wołujewicz
Sławomir Wszołek
Ewa Zachwiej
Anna Zakrzewska
Marcin Zalewski
Magda Żelazowska - Sobczyk